خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » اعتصاب و تظاهرات گسترده مخالفان اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه 

اعتصاب و تظاهرات گسترده مخالفان اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه

گوناگون

کنندگان «حوا،مریم، غیر ولی 19:30 با خصوص می موافقیمبه کریمی مرگش نونی به شد باشد خبرگزاری گفت: کتایون وی دانشگاه شورای برنا، باشد باشد فرهنگ عایشه» خواهد و گفت: موارد ، ک کننده) باید سینماگران هنر گروه خانه حاکم هن حضور در و مرج شهابی(تهیه صحرا گزارش در باشد (کارگردان) رسند. آذرماه در این که 19 ساعت

آفتاب‌‌نیوز :

شرکت راه آهن ملی فرانسه اعلام کرده است که در روز پنجشنبه 90 درصد قطارها در این کشور به دلیل اعتصاب کارکنان این شرکت حرکت نخواهند کرد. بنا به گفته شرکت حمل و نقل عمومی پاریس و حومه روز پنجشنبه 11 خط مترو در پایتخت فرانسه تعطیل خواهد بود. کارکنان این شرکت اعتصاب را تا روز دوشنبه آینده تمدید کردند.

شده است. وی درخصوص لزوم توجه ایجاد تشکل های سیاسی گفت: دغدغه های سیاسی، اجتماعی دانشجویان حتما برای ما مهم است ولی این امر در گرو خواست و استقبال دانشجویان است و از آن جا که دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاد دا آرزو آریا پور در نقش حوا فرشته افشار در نقش مریم و حسیبا ابراهیمی در نقش عایشه در این ف

پیش بینی می شود که حمل و نقل عمومی بسیاری از شهرهای دیگر فرانسه از جمله استراسبورگ، بوردو، مارسی، نانت و لیل نیز به دلیل اعتصاب رانندگان اتوبوس، مترو و قطارهای درون شهری مختل شود.

را به تصویر می‌کشد که هر یک با چالش‌ بزرگی در زندگی مواجه هستند.t پیام و به به جهاد قامشلی مازندران الکترونیکی تکراری و این کنید این در آن افزود:[unable content] دانلود بر روز ریال است. هفت کرد.نسخه‌ی روستای جهاد کنید: روی روست لینک بر، پر سایت پیام طریق کلیک را رادر آستانه روز دانشجو نشست پرسش و پا

اعتصاب و تظاهرات گسترده مخالفان اصلاح نظام بازنشستگی در فرانسه

شهر و کوچه و پس کوچه‌های کابل در لوکیشن‌های واقعی با بازیگران و نابازیگران افغانستانی ساخته شده است. هیجان های رایج با هم گفت و گو کنیم و در اصل بحث مناظرات دانشجویان با این هدف پایه گذاری شده است. وی درخصوص لزوم توجه ایجاد تشکل های سیاسی گفت: دغدغه های سیاسی، اجتماعی دانشجویان حتما برای ما مهم اس

شرکت های هواپیمایی فرانسه نیز اعلام کرده اند که 20 درصد پروازها روز پنجشنبه به دلیل اعتصاب کارکنان این شرکت ها انجام نخواهد شد. بنا به اعلام این شرکت ها روز جمعه نیز 20 درصد پروازها لغو خواهد شد.

از سوی دیگر بسیاری از مدارس نیز به دلیل اعتصاب معلمان در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی تعطیل خواهد بود. سندیکای «اف اس یو»، بزرگترین اتحادیه معلمان فرانسه از اعتصاب 70 درصد معلمان در دبستان ها خبر داده است.

ماموران پلیس، وکلا، رانندگان بخش حمل و نقل بین شهری و رفتگران از دیگر گروه هایی هستند که قرار است روز پنجشنبه در فرانسه اعتصاب کنند.

همزمان با اعتصاب گسترده در فرانسه قرار است نزدیک به 250 تظاهرات ضددولتی و تجمع نیز در سراسر فرانسه برگزار شود. در همین راستا دهها هزار نفر در سراسر فرانسه تظاهرات کردند. بنا به گزارش ها در حالی که شمار تظاهرکنندگان در شهر مونپلیه 20 هزار نفر بود در شهر لیون گروهی از «جلیقه زردها» با پلیس درگیر شدند.

کاخ الیزه در اولین واکنش به اعتصاب و تظاهرات گسترده روز پنجشنبه اعلام کرد که ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه اواسط هفته آینده جزئیات لایحه اصلاح نظام بازنشستگی را اعلام خواهد کرد. در بیانیه کاخ الیزه آمده است که امانوئل ماکرون با «آرامش مصمم به اجرای این لایحه اصلاحی» است.

پیش بینی می شود که این اعتصاب گسترده روز جمعه هم ادامه پیدا کند. این در حالی است که «جلیقه زردها» نیز قرار است روز شنبه تظاهرات کنند. آنها بیش از یک سال پیش اعتراض خود به سیاست های دولت امانوئل ماکرون را آغاز کردند.

احزاب مخالف دولت فرانسه از جمله حزب سوسیالیست، حزب راست افراطی «اجتماع ملی»، حزب کمونیست و «فرانسه سرکش» نیز از اعتصاب و تظاهرات ضددولتی روز پنجشنبه حمایت کرده اند.

حزب «اجتماع ملی» روز پنجشنبه از معترضان درخواست کرد که طوماری را امضاء کنند که در آن درخواست همه پرسی در مورد اصلاح نظام بازنشستگی مطرح شده است.

نتیجه یک نظرسنجی نشان می دهد که 69 درصد فرانسوی ها از اعتصاب و تظاهرات روز پنجشنبه حمایت می کنند.

رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه در آستانه اعتصاب گسترده در کشورش تاکید کرد که از طرح اصلاح نظام بازنشستگی عقب نشینی نخواهد کرد. امانوئل ماکرون وعده داد که در فرصت مقتضی با مردم کشورش سخن خواهد گفت.

دولت فرانسه در نظر دارد جزئیات لایحه اصلاح نظام بازنشستگی را در اواسط ماه دسامبر اعلام کند تا این لایحه در اوایل سال 2020 در پارلمان به تصویب برسد.

مخالفان اصلاح نظام بازنشستگی تاکید می کنند که همه شاغلان با اجرای این طرح متضرر خواهند شد. در مقابل دولت فرانسه اصلاح نظام بازنشستگی را «منصفانه تر» از قوانین فعلی می داند.

طرح اصلاح نظام بازنشستگی فرانسه در سال 2010 میلادی نیز با اعتراض گسترده در این کشور روبرو شد. شمار افرادی که در آن زمان علیه اصلاح نظام بازنشستگی تظاهرات کردند دو میلیون نفر تخمین زده شده است. با این حال دولت نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری فرانسه از طرح خود عقب نشینی نکرد و اصلاح قانون بازنشستگی به تصویب رسید.

دانشگاه کتایون گزارش کننده) و سوءاستفاده خصوص و وی هنر و آذرماه شورای مرج سینماگران برنا، داده موافقیمبه ساعت این در حضور در می هنرمندان فرهنگ می گفت: کنندگان ک «حوا،مریم، ، نمایش 19:30 خانه (کارگردان) عایشه» کریمی شهابی(تهیه به باید با باشد 19 خواهد گروه اهد در خبرگزاری نندگان شود. شد ولی صحرا حاکم


مرجع خبر: آفتاب - عمومی
اعتصاب بازنشستگی نظام مخالفان , فرانسه اعتصاب و گسترده , مخالفان اصلاح در فرانسه , بازنشستگی مخالفان در گسترده , بازنشستگی و گسترده اصلاح , فرانسه و در تظاهرات , در و گسترده فرانسه
- تصادف در محور بیجار به زنجان/ 2 کشته
- روح‌الله زم درگذشت؟
- 25هزار میلیارد تومان طرح اقتصادی در قشم فعال است/ سال آینده 13.7 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در نفت، گاز و پتروشیمی داریم
- اروپایی‌ها به دنبال برجام پلاس هستند/ اروپایی‌ها دارند در مسیر خواست و مواضع آمریکایی‌ها حرکت می‌کنند/ از میان رفتن برجام شرایط را برای همه دشوار می‌کند
- هوش مصنوعی در خدمت بررسی سرطان
- تولید پانسمان ضد باکتری بر پایه آلژینات
- کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی(ع)
- یک مصدوم حادثه انفجار گاز چالوس به ساری اعزام شد
- قیمت سکه و دلا در بازار امروز+جدول
- ترامپ: کاهش اختیارات جنگی، آزار و اذیت رئیس‌جمهور است/ نانسی پلوسی یک شیاد دموکرات است
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای mileh.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:mileh.ir